Aksu Böcek İlaçlama 0530 158 62 24

Aksu Böcek İlaçlama 0530 158 62 24

Aksu Böcek İlaçlama 0530 158 62 24

 ANTALYA İLAÇLAMA FİRMALARI,ANTALYA BÖCEK İLAÇLAMA,ANTALYA PİRE İLAÇLAMA,ANTALYA FARE İLAÇLAMA,ANTALYA FARE YAKALAMA FİRMALARI ,ANTALYA  GÜVE İLAÇLAMA 0530 158 62 24


Arazi ekildikten sonra, arazi çeşitli sebze veya meyve dikmeye hazırdır. Ayrıca mısır ekebilirsiniz. Şimdi, mısır iyi bir şekilde ekildikten ve büyütüldükten sonra, başka bir önemli iş de hastalıklara veya zararlılara saldırmamak için mısırın bakımını yapmaktır.


Bu nedenle, bu sefer mısır zararlılarının türlerini ve bunların nasıl kontrol edileceğini tartışacağız. İşte tam açıklama:

BÖCEK İLAÇLAMA

Tırtıllar (Heliothis armigera)

Tırtıllar, üretken faza (hasata kadar çiçeklenme) yaklaşırken en sık mısır bitkilerine saldıran zararlılardan biridir. Bu haşere saldırısı, hasatın niteliğinin ve miktarının azalmasına neden olur. Bu haşerelere mısır koçanına saldırmanın yanı sıra mısır yaprakları ve sapları da yer.


HAŞERE Kontrol

Önleme, önerilere göre bir dozda folidol veya diğerleri gibi doğru insektisit püskürtülerek yapılabilir.


Tohum sinekleri (Atherigona exigua)

Genel olarak, yüksek nem bu türün gelişimini çok destekleyicidir. Koşullar çok kuru ise yumurtalar sapa girmeden önce yumurtadan çıkamaz veya larvalar ölür. Yeni taranmış larvalar sapı deler ve sapın tabanına bir tünel açar, böylece bitki sararır ve sonunda ölür. Bitki saldırıdan sonra hayatta kalabilirse, bitki büyümesi bodurlaşır. Bu zararlı tarafından saldırıya uğrayan mısır bitkileri

DİĞER BÖLGELER

7/24 Garantili ve onaylı ilaçlama için bize ulaşın.